+

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 17. Bartes (Proch, Pitour), 17. Lačňák (Proch), 31. Proch, 57. Lačňák (Vinkler), 58. Lačňák (Bartes, Bango), 60. Bartes – 3. Hájek, 6. Vik (Kaszper), 46. Balvín (Vik), 54. Balvín (Lakatos, Mrkva). Stav série: 1:0.
HC Kometa Brno:

D. Brůček (A. Putnová) — P. Ossowski, D. Rous, J. Vavrouch, J. Proch, T. Kotlařík, D. Suda, F. Baják — F. Vinkler, O. Prokeš, M. Říha, T. Lačňák, S. Bango, P. Synek, T. Bartes, M. Proch, J. Pitour, M. Školiak

HC VÍTKOVICE RIDERA:

T. Ořechovský (A. Köhler) — V. Zouhar, D. Malý, M. Sýkora, M. Trnka, J. Mrkva, D. Jeřábek, D. Lakatos — V. Tomášek, T. Holý, B. Kaszper, M. Balvín, M. Vik, L. Dybal, J. Hájek, J. Soška, S. Bajtek, A. Pavlík

Kometa otočila přestřelku v závěru

V sériích, které se hrají na dva vítězné zápasy, slavila na domácí půdě brněnská Kometa. S Vítkovicemi přitom svedla desetibrankovou přestřelku, dramatickou až do posledních sekund. Dvakrát prohrávala, poprvé navíc o dvě branky, a to už po šesti minutách.

Dvěma góly v 17. minutě vyrovnala a v polovině utkání si vzala poprvé vedení. Jenže... Ridera během třeté třetiny skóre zpátky otočila a po dvou trefách Matěje Balvína jí od výhry dělilo už jen něco málo přes tři minuty! Brněnský hrdina Tobiáš Lačňák však znovu srovnal, za 63 sekund navíc vsítil rozhodující gól a pojistku přidal Tobias Bartes.

Vítkovice budou mít výhodu domácího prostředí jak v nedělní odvetě, tak v případném rozhodujícím úterním zápase. Do série šly totiž jako výše nasazený celek, kluby si pouze prohodily pořadatelství prvních dvou utkání.